TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Savunma Sanayi Meclisi’nde Prof. Dr. Haluk Görgün Başkan Seçildi


30.09.2022 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Savunma Sanayi Meclisi, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş başkanlığında Meclis Başkanlık Divanını seçmek ve sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere bir araya geldi.​

TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş yaptığı açılış konuşmasında, Sektör Meclislerinin kuruluş amacı ve çalışma esaslarını anlatarak Meclislerin kamu ile işbirliği içinde çalışan etkin bir mekanizma olduğunu söyledi.

 

Delibaş ayrıca, savunma sanayi sektörünün Türkiye’nin en önemli sektörlerinin başında geldiğini belirterek Meclisin önemine vurgu yaptı. TOBB Genel Sekreter Yardımcısı; savunma sanayisinin gösterdiği yerlileşme ve performans rakamlarımdan dolayı tüm sektörü tebrik etti.

 

Yapılan seçimde Meclis Başkanlığına Aselsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Alp Havacılık Genel Koordinatörü ve Alpteknik Havacılık Genel Müdürü A. Yılmaz Güldoğan oy birliği seçildi. Meclis Başkanı Görgün ve Başkan Yardımcısı Güldoğan, Üyelere teşekkür ederek sektörü daha ileriye götürmek için yapılacak her çalışmaya katkı vereceklerini ifade etti.

 

Sektörün genel değerlendirmesinin ve gelecek projeksiyonlarının istişare edildiği toplantı, ülke ve dünya gündeminde yaşanan son gelişmelerin değerlendirilmesiyle sona erdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA