TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Sağlık Hizmetleri Meclisi, alt komisyonları belirledi


14.09.2022 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Sağlık Hizmetleri Meclisi seçim sonrası ikinci toplantısını, Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran’ın başkanlığında; Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Gündüz ve Meclis Üyelerinin katkı ve katılımları ile gerçekleştirdi.​

Toplantı; 26 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilen son meclis toplantısından 12 Eylül 2022 tarihine kadar “Meclis Başkanlık Divanının gerçekleştirdiği faaliyetlerin üyelere aktarılması”, “Sağlık Hizmetleri Meclisi Alt Komitelerinin Oluşturulması” ana gündemiyle Ankara Birlik Merkezinde yapıldı.

 

Öztürk Oran konuşmasına, TOBB Sağlık Meclisi Başkanlık Divanının sarf ettiği gayrete tanıklık ettiğini vurgulayarak başladı. Meclisin bürokratlara olan yoğun ziyaretlerini, sektör sorunlarının ilgili mecralara doğru bir dille aktarıldığından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Ülkemizin faydasına yapılacak her türlü iş için el birliği ile ortak akıl ile çalışılması gerektiğinin altını çizen Öztürk Oran; “Sağlık sektörünün TOBB olarak yanındayız, her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

 

Meclis Başkanı Banu Küçükel, Meclis Başkanlık divanının üç aylık sürede yaptığı faaliyetler ile KDK’da yaptığı sunumu Meclis Üyeleri ile paylaştı. Meclis Danışmanı Prof. Dr. Simten Malhan alt komitelerin çalışma ve usul esaslarını meclisin görüşlerine sundu. Üyelerin talepleri doğrultusunda oluşturulan alt komiteler oybirliği ile kabul edildi.

 

Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Işık meclis adına son üç ayda hazırlanan meclis görüşlerini yeniden üyelerle paylaştı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA