TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi aylık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi


26.07.2022 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Dayanıklı Tüketim Malları Meclisi toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun katılımı ile Meclis Başkan Yardımcısı Şeref Burak Özaydemir başkanlığında gerçekleştirildi. ​​

Oğuzhan Ata Sadıkoğlu yaptığı açılış konuşmasında, Meclis faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Meclis tarafından hazırlanmakta olan sektör raporu hakkında bilgi veren Sadıkoğlu, Meclis Üyelerine özverili çalışmaları için teşekkür etti.

 

Toplantıda, Koç Holding Ekonomik Araştırmalar Koordinatörü Ahmet Çimenoğlu güncel gelişmelerin küresel ekonomiye etkileri hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

 

Ardından, sıcak haddelenmiş yassı çelik ürünlere yönelik anti damping önlemi konusunda Vestel Beyaz Eşya Teşvik Uygulama Sorumlusu Elif İyem Zenger değerlendirmelerde bulundu. Daha sonra, Meclis bünyesinde faaliyetlerine devam etmekte olan Çevre Komisyonunun haziran ayında gerçekleştirdiği Ankara ziyareti hakkında Komisyon Başkanı Emine Can bilgilendirme yaptı. Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmelik taslağının ve yenilenmiş ürünler hakkında mevzuat düzenlemelerinin değerlendirildiği toplantı, ihracatbelgelerinde “Made in Türkiye” ibaresinin kullanımının masaya yatırılması ile son buldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA