TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

ABD pazarına e-ihracat seferberliği hız kazandı


18.05.2022 / AnkaraTOBB ve Amerikan Şirketler Derneği’nin (AmCham Turkey) UPS’nin de desteği ile girişimcileri ABD pazarında desteklemek için harekete geçtiği proje tüm hızıyla devam ediyor. Hedef firmalara ABD’ye e-ihracat yapma sürecinde mentorluk hizmeti sağlanacak olan projede başvuru süreçleri sona erdi. Seçilen firmaların mentorları ile yol haritasını görüştükleri tanışma toplantısının ardından ABD’ye e-ihracat ile sonuçlanacak maraton başladı. ​

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Amerikan Şirketler Derneği’nin, KOBİ’lerin ABD ile e-ihracat yapabilmelerine destek olmak için işbirliği yaptığı projeye başvuran firmalar arasından seçilen şirketler, mentorlar ile eşleştirildi. Projede yer alacak firmalar ile mentorların tanışma toplantısı gerçekleştirildi. Seçilen firmalara yapılacak pazar analizinin ardından firmaların ilk defa ABD pazarına e-ihracat yapmasının sağlanması için projenin ikinci ayağı hızla devam ediyor.

 

-Süreç nasıl devam edecek?

 

TOBB ve Amerikan Şirketler Derneği işbirliği kapsamında belirlenen öncelikli sektörlerde faaliyet gösteren firmalara ABD pazarına e-ihracat süreçlerini olgunlaştırabilmeleri için stratejik planlama, danışmanlık ve iş geliştirme desteği verilecek. Mentorlar ile birebir görüşmelerin ardından firmaların hâlihazırdaki sınır ötesi e-ticaret süreçlerini gözden geçirme, iş hacimlerini artırma ve e-ihracat, lojistik ve depolama süreçlerini hızlandırma fırsatı bulması bekleniyor.

 

Proje sonunda firmalar hem ABD pazarına e-ihracat ile giriş yapacak hem de TOBB’un ABD'nin Şikago kentinde kurduğu “TOBB Ticaret Merkezi” ile irtibatlandırılarak ABD pazarındaki ivmeleri artırılacak.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA