TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Tekstil Sektörü 2021 Yılını Değerlendirdi


24.12.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu başkanlığında; TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Kıvanç ve S. Selim Kandemir’in, sivil toplum kuruluşları (STK) ve özel sektör temsilcilerinin üst düzey katılımıyla sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere video konferans yolu ile gerçekleştirildi.​
TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Kıvanç ve S. Selim Kandemir sektördeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve sorunları birinci elden TOBB Yönetimi olarak ilgili makamlara ilettiklerinin bilgisini verirken, sektörün her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, sektörün son toplantısından bu yana gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili Meclis Üyelerini bilgilendirirken, pandemi sürecinde sektör olarak karşılaşılan zorlukların aşılması için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

Toplantıda Meclis Danışmanı Atilla Bağçuvan tarafından istatistikler eşliğinde sektörel durum değerlendirmesini içeren bir sunum gerçekleştirildi. Ocak-Kasım 2021 rakamları ile tekstil sektörünün kapsamlı bir şekilde değerlendirildiği toplantıda; üretim, ihracat ve ithalat verileri paylaşıldı.

Toplantıya katılan TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Genel Müdürü Dr. Onur Yüksel bir sunum gerçekleştirerek, TOBB UYUM çalışmaları hakkında Meclis Üyelerini bilgilendirdi. 

Tekstil sektöründeki güncel gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, Meclis Üyeleri gündem maddelerine dair görüş alışverişinde bulundu. 

Toplantının gündem maddeleri olan; döviz kuru hareketleri çerçevesinde ekonomik konjonktür, “PAMK “Pan-Avrupa Menşe Kümülasyonu Sistemi” Türk Tekstil Sektörüne ne getiriyor ?”, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan ve görüş istenen "Yerli Malı Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Taslağı” konularında Meclis Üyelerince değerlendirmelerde bulunuldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA