TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Girişimin Kadın Kahramanları Projesi Karabük’teydi


13.12.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’nde süren online eğitimlerin ardından belirlenen illerde verilecek yüz yüze eğitimleri kapsayan roadshowun on üçüncüsü Karabük Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.​
Toplantı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, 3. Bölge Batı Karadeniz Temsilcisi ve TOBB Karabük Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuray Alpboğa, Arçelik Perakende Akademisi ve Beko yöneticilerinin katılımı ile düzenlendi. Programda Beko 100 Kadın Bayi projesi kapsamında bayi olmak isteyenlere özel bir panelde detaylar aktarıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk adına katılımcılara sevgiyle selamlarını ileterek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun bir misyonu var. Başkanımız ‘Ülkemizin yarısı kadın, kadınlarımız daha çok çalışırsa ülkemiz daha zengin olacak’ diyor. Bu düşünceyle 2007’de Kadın Girişimciler Kurulunu hayata geçiriyor. Başkanımız ‘Kadın girişimci sayımızı artıracağız, beyaz yakalılar arasında kadınlarımızın sayısını artıracağız ayrıca mavi yakalı kadınları yetiştirip istihdama katacağız’ diyor. Kurulumuzun görevi bu.  Biz, 7 bin kadın olarak bunun için çalışıyoruz. Karabük Karadeniz’deki on ili temsil etmesiyle ikinci büyük bölge. Bu bağlamda da büyük bir sorumluluğu bulunuyor. İnsan olarak bizlerin bize vadedilmiş olan hayatı yaşayabilmemiz için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Bize bir hayat verilmiş, biz onu ya harcarız ya da değerlendiririz. Ben değerlendirmenizi öneriyorum ve diliyorum. Beko 100 Kadın Bayi, Girişimin Kadın Kahramanları Projesi niye değerli çünkü üç ayrı misyonu gerçekleştiriyor. Bir bayilik verme misyonu var ve bunun için çok özel fırsatlar tanıyor. İki bu bayilerde çalışacak beyaz yakalıların kadın olması için ayrıca destek veriyor. Sonrasında da mavi yakalı olarak içeride çalışacak kadınlara katma değer katıyor. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun misyonuna uygun bir proje olmasıyla çok değerli. Bugün burada olanların bu fırsatı iyi değerlendirmelerini öneriyorum. Bu ülkenin hak ettiği yerde olmasını istiyorum. Kadınlarının bu hedefe giderken çok ciddi misyonları olduğuna inanıyorum.”

3. Bölge Batı Karadeniz Temsilcisi ve TOBB Karabük Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nuray Alpboğa, emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Kadın toplumda çok önemlidir. Annedir, aileyi bir arada tutandır. Onun için kadının yeri toplumda bambaşkadır. Biz bugün burada önemli olan bir şeyi vurguluyoruz. Toplumun içinde bulunduğu zorlukları yaşarken kadının ne kadar önemli olduğunu, finansın aslında evden başlayıp ticarete, işletmelerimize yansıdığını biliyoruz.Bu bağlamda da kadınlarımızın finans profesörü olduğunu düşünüyorum. Çünkü hesap ederken çok zorlanmazlar. Bu kadının fıtratında vardır. Kadının iş hayatında olması bizi gururlandırıyor. İş hayatı dendiğinde her şeyin ortak olduğunu görüyoruz. Bugün kadın girişimcilerimiz ciddi bir vizyon içerisindeler. Biz de onlara rehberlik edebilirsek, onlara yardımcı olabilirsek mutlu oluyoruz. Girişimci kadınlarımıza motivasyon sağlıyoruz. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak amacımız bölgemizde kadın girişimci sayısını artırabilmek kadınlarımızın elini hamurdan çıkartıp, daha katma değerli işlere yönlenmesi sağlamaktır” dedi. 

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel açıklamasında “Beko olarak her zaman kadınların iş dünyasına katılımını destekliyor ve yanlarında duruyoruz. Girişimci kadınların desteklenmesi ve güçlenmesini hedeflediğimiz bu yolda Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirmeyi çok istediğimiz yüz yüze eğitimlerle Karabük’te olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İş hayatındaki cesaretlerinin altını eğitimle doldurabilmek ve kadınların güvenli, rekabetçi ve donanımlı bir şekilde iş hayatında hak ettikleri yerleri almalarına destek olmak bu projenin öncelikli hedefini oluşturuyor. 100 Kadın Bayi Projemiz ile entegre olması sebebiyle eğitimlerden sonra Beko bayisi olmak isteyen Karadeniz’in girişimci kadınlarına da kapımızın sonuna kadar açık olduğunu aramıza katılmalarından mutluluk duyacağımızı paylaşmak isterim” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA