TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Orman Ürünleri Meclisi toplandı


13.10.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Orman Ürünleri Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan A. Sadıkoğlu’nun katılımı ile Meclis Başkanı Haluk Yıldız’ın başkanlığında gerçekleştirildi.​​​

Oğuzhan A. Sadıkoğlu; sektör temsilcileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, pandemi kaynaklı orman ürünlerine olan ihtiyacın sektörü etkilediğini konu ile ilgili gerek sektör meclislerimizde, gerek oda ve borsalarda çok yakın temas kurduklarını, iletilen talepleri çözüme kavuşturmak amacıyla gayret gösterdiklerine dikkat çekti.  

 

Orman Ürünleri Meclis Başkanı Haluk Yıldız; yaşanılan sorunların her bir sektörü farklı etkilediğini özellikle de orman sektörüne bakıldığında sektörün 2020 yılının Mart, Nisan, Mayıs ayında çok olumsuz etkilendiğini sonrasında sektör açısından işlerin daha düzene girdiğini ifade etti.

 

Ayrıca Haluk Yıldız’ın Orman Genel Müdürlüğünce uygulanmakta olan e-ihale sisteminin pandemi sürecine uygun bir satış şekli olduğunu; fakat ihaledeki belli yerlerde yaşanılan belirsizliklerden dolayı sıkıntıların arttığı dikkat çektiği noktalar arasında oldu.

 

Meclis Üyesi Tevfik Dedebaş, gündem maddeleri ile ilgili hazırladığı sorun ve çözüm önerileri hakkında kısa bir bilgi verdi.

 

Toplantıya katılan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ise; meclis üyelerinin sorularını cevaplandırarak sektörle ilgili sorunların giderilmesi noktasında çalışmalarının devam etmekte olduğunu, hammadde ihtiyacının karşılanması için her yıl üretimi arttırdıklarını ve endüstriyel orman yetiştiriciliği çalışmaları hakkında planlama yaptıklarını bildirdi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA