TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Patent ve Marka Vekilleri Meclisi çevrimiçi olarak bir araya geldi


29.09.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi toplantısı Meclis Başkanı Kemal Yamankaradeniz başkanlığında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. ​

Meclis Başkanı Kemal Yamankaradeniz, açılış konuşmasında; Meclis komisyonlarının faaliyetleri hakkında özet bilgi verdi. Kasım ayında iki senede bir yapılan patent ve marka vekilliği sınavının yapılacağını belirterek, mesleğin zaman içerisinde geliştiğini, değiştiğini ve popülerleştiğini, bu noktada da Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi gibi mesleğin güncel sorunlarının istişare edildiği ortamların çok önemli olduğunu ifade etti. 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen TEKNOFEST benzeri etkinliklerin de mesleğin tanınmasında çok önemli olduğunu ekledi. Kamuoyu ile patent ve marka vekilliği mesleğinin öneminin paylaşılması gerektiğini vurguladı.

 

Toplantıda; Meclis alt komisyonlarının faaliyetleri hakkında Komisyon Başkanları tarafından bilgilendirme yapıldı. Meclisin buluş bedellerinin hesaplanması ve ödenmesi konusunda yaptığı çalışmaların ve sunduğu çözüm önerilerinin güncel durumu istişare edildi.

 

Ayrıca toplantıda, Meclis tarafından düzenlenmesi planlanan patent ve marka vekilliği mesleğinin tanıtımı, çalışma alanları, kariyer olanakları, dünyada bu mesleğin icra şekilleri gibi konuları içeren bilgilendirici toplantılar serisinin detayları gündeme getirildi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA