TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Otomotiv sektör meclisleri yeşil dönüşüme uyumu görüştü


10.09.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Otomotiv Sanayi Meclisi, TOBB Türkiye Otomotiv Tedarik Sanayi Meclisi ve TOBB Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi Üyeleri ve Oda-Borsaların Üyelerinin katılımı ile Yeşil Dönüşüme Nasıl Ayak Uyduracağız? webinarı otomotiv sektörleri özelinde gerçekleştirildi.​

“Şirketiniz 2030’a Hazır Mı?”, “Karbon Ayak İzinizi Biliyor Musunuz?”, “Şirketinizin İklim Karnesi Nedir?”, “Fit For 55 Nedir?”, “Sınırda Karbon Düzenlemesi Ne Getiriyor?”, “Türk İhracatçısı İçin Tehditler-Fırsatlar Nelerdir?” ve “Şirketler Ne Yapmalı?” alt başlıklarında katılımcılar bilgilendirildi.

TOBB Türkiye Otomotiv Sanayi Meclisi adına Meclis Başkanı Cengiz Eroldu, TOBB Türkiye Otomotiv Tedarik Sanayi Meclisi adına Meclis Başkanı Alper Kanca ve TOBB Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi adına Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Hayri Erce otomotiv sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

Horizon Danışmanlık Kurucu Ortağı Eser Erginoğlu , “Sınırda Karbon Düzenlemesi ne getiriyor” başlıklı sunumu ile şirketlere düşen sorumluluklar ve şirketlere maliyeti konularında katılımcıları bilgilendirdi.  Ayrıca AB’ye ihracat yapan firmaların yükümlülükleri ile AB’deki ithalatçı firmanın yükümlülüklerine değinip, şirket iklim karnesinin önemine vurgu yaptı. AB Yeşil Mutabakatına Uyum Sürecinde izlenecek yol haritasını katılımcılarla paylaştı.

 

Türk Standarları Enstitüsü (TSE) Çevresel Gözetim ve Doğrulama Müdürü Mehmet Ergün ise Avrupa Yeşil Mutabakatı Eylem Planı ve TSE tarafından Yürütülen Çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA