TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Finansal Teknolojiler Meclisi, Finansal Teknolojiler Strateji Belgesine katkı verecek


12.07.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener ve Meclis Başkanı Koray Bahar başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkan Yardımcısı Murat Ali Çengelci, Rekabet Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Faik Metin Tiryaki, MASAK Başkan Yardımcısı Ersin Başar Ekmekci ve ilgili bürokratların katılımıyla bir araya geldi. ​

Sektör temsilcileri kripto varlık platform regülasyonları, ödeme hizmetleri, açık bankacılık ve dijital bankacılık gibi konularda değerlendirmelerini aktardı. Kamu kurumu temsilcileri ise sektörün beklentilerini ve sorunlarını dinleyerek çalışma alanlarıyla ilgili güncel bilgilendirmeler yaptı.

 

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi uhdesinde yürütülen Finansal Teknolojiler Strateji Belgesi çalışmasına TOBB Türkiye Finansal Teknolojiler Meclisi olarak katkı sunulacağı ve özel sektörün görüşlerinin ileteceği aktarıldı.

 

Toplantıda ayrıca Rekabet Kurumu tarafından fintek alanındaki sıkıntıları ve temel politikaları belirlemek üzere sektör araştırması üzerinde çalışıldığı bilgisi verildi.

 

Meclis bünyesinde Açık Bankacılık, Kriptovarlık, Ödeme Hizmetleri Regülasyonu, Dijital Bankacılık ve Mali Suçlarla Mücadele başlıklarında çalışma grupları oluşturulacağı belirtilerek sektörü yakından ilgilendiren konuların takip edileceği paylaşıldı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA