TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ersin Kaşka, Deri Çalışma Grubu toplantısına katıldı


17.06.2021 / Türk-Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu bünyesinden kurulan “Deri Çalışma Grubu” elektronik ortamda bir araya geldi. ​
Eş Başkanlar Ersin Kaşka ve Boldkhet Sereeter başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Moğolistan’da yerleşik Darkhan Leather firması CEO’su Enkhbayar Davaatseren ile Moğolistan İstanbul Başkonsolosu Khishigsuren Sharav iştirak etti. 

Toplantıda, Moğolistan’daki Deri Sektörüne özel yürütülen Sanayi Bölgesi kuruluş çalışmaları hakkında bilgi verildi. Ayrıca, Gerede’de kuruluş çalışmaları sona yaklaşan jelatin fabrikası ve üretim süreci hakkında bilgi verildi. 

Türk-Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Moğolistan Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası (MNCCI) tarafından 2018 yılında kuruldu. Oda'nın Türkiye tarafı Başkan ve üyeleri TOBB, Moğolistan tarafı da MNCCI tarafından belirleniyor. Yıllık ekonomi zirveleri, ortak yönetim kurulu toplantıları, iş forumları, iş görüşmeleri ve Türkiye-Moğolistan iş ilişkilerini geliştirmeye dönük çalışmalar, Türkiye-Moğolistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’nun ana çalışma alanlarını teşkil ediyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA