TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Enerji Meclisi Başkanlığına Zeki Konukoğlu seçildi


28.05.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Enerji Meclisi, Meclis Başkanlık Divanını seçmek üzere, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç başkanlığında toplandı. ​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç, yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Sektör Meclislerinin 2006 yılından beri faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Pandemi sürecinde Oda-Borsalardan ve Sektör Meclislerinden TOBB’a iletilen her sorunun ilgili Bakanlıklar nezdinde takibinin sağlandığını belirten Kıvanç, sürecin dinamik olduğunu bu zor günlerin birlik içinde atlatılacağına vurgu yaptı.

 

Yapılan Meclis Başkanlık Divanı seçiminde Meclis Başkanlığına Sanko Holding Enerji Grup Başkanı Zeki Konukoğlu, Meclis Başkan Yardımcılığına ise mevcut Başkan Yardımcısı Polat Enerji Sanayi Ve Ticaret A.Ş. COO’su Gökmen Topuz oy birliği ile seçildi. Konukoğlu, üyelere teşekkür ederek, Meclis içinde elektrik piyasasının tüm oyuncularının yer aldığını belirtti ve Meclis yapısının, birlikte hareket edilmesi durumunda sektörü daha ileriye götürmek için büyük bir güç olduğunu vurguladı. Zeki Konukoğlu, Meclisin etkin kullanımı ile güzel çalışmalar yapacaklarına inandığını belirtti ve pandemi sürecinde hizmeti kesintisiz bir şekilde sürdüren sektöre teşekkür etti.  

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA