TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Züccaciye Meclisi toplandı


06.05.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Züccaciye Meclisi TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve Meclis Başkanı Murat Kolbaşı başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla video konferans yoluyla bir araya geldi. ​

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz yaptığı açılış konuşmasında; sektörün geçen ay açıklanan ihracat verilerini değerlendirdi. Züccaciye ihracatının ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26,1 artışla 1 milyar 388 milyon dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdığını ifade eden Kopuz, bu başarıdan dolayı tüm sektör paydaşlarını tebrik etti.

 

Toplantıya katılan Yenidelhi Ticaret Ataşesi Aysun Timur, Mumbai Ticaret Ataşesi Hüseyin Aydın ve DEİK Hindistan İş Konseyi Başkanı Tevfik Dönmez tarafından; Hindistan ekonomisi, ikili ticaretimiz, riskler ve fırsatlar konularında Meclis Üyelerine bilgilendirmelerde bulunuldu.

 

Toplantıda, TOBB Uyum Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Genel Müdürü Dr. Onur Yüksel Türkiye’de iş dünyasına hakim ve teknoloji tabanlı ulusal ve uluslararası arabuluculuk ve uyuşmazlık çözüm merkezi hizmetleri hakkında Meclis Üyelerine sunum yaptı.

 

Cam kapak tedarikinde yaşanan sıkıntılar ve gıda dışı ürünlerin marketlerde satışının yasaklanması konusuna da değinen Meclis Üyeleri, konularla ilgili alınabilecek aksiyonları istişare etti.

 

Toplantının son gündem maddesinde Meclis Üyesi Derneklerden İstoç İş Adamarı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTOÇDER) tarafından bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA