TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türk-Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Türk Tarafı Üyeleri, Büyükelçi Zafer Ateş ile görüştü


31.03.2021 / Türk-Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Türk Tarafı Üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti Ulanbator Büyükelçisi Zafer Ateş ile sanal ortamda bir araya geldi.​

Görüşmede Türk-Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Eş-Başkanı Ersin Kaşka, TOBB’un ve Türk Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’nun çalışmaları hakkında bilgi vererek, Büyükelçiye başarı dileklerini iletti.

 

Kaşka konuşmasında, turizm, madencilik, canlı hayvan, dericilik gibi alanlarda iki ülke arasında işbirliği potansiyeli olduğunu belirterek, ikili odanın iki ülke arasındaki ticari ilişkileri arttırmak için çalışmalarına devam ettiğini ifade etti.

 

Büyükelçi Zafer Ateş, iki ülke arasındaki iktisadi ilişkilerin artmasına yönelik çalışmalarda, iş insanlarının yaşadığı sorunları dikkate alacaklarını vurgulayarak, Ulanbator Büyükelçiliği olarak Türk iş insanlarına her zaman her konuda yardımcı olmaya hazır olduklarını belirtti. Pandemi koşullarının ortadan kalkmasıyla, planlanan heyet ziyaretlerinin de gerçekleştirilmesinde gerekli desteğin sağlanacağını ifade etti.

 

Açılış konuşmalarının ardından Türk-Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Türk Tarafı üyeleri kendilerini tanıtarak, Moğolistan ile ticari ilişkilerine yönelik talep ve sorunlarını Ulanbator Büyükelçisi Zafer Ateş’e ilettiler.

 

Türk-Moğol Ticaret ve Sanayi Odası Forumu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Moğolistan Ulusal Ticaret ve Sanayi Odası (MNCCI) tarafından 2018 yılında kuruldu. Oda'nın Türkiye tarafı Başkan ve üyeleri TOBB, Moğolistan tarafı da MNCCI tarafından belirleniyor. Yıllık ekonomi zirveleri, ortak yönetim kurulu toplantıları, iş forumları, iş görüşmeleri ve Türkiye-Moğolistan iş ilişkilerini geliştirmeye dönük çalışmalar, Türkiye-Moğolistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu’nun ana çalışma alanlarını teşkil ediyor.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA