TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Gıda Sanayi Meclisi, sektörün sorunlarını görüşmek üzere bir araya geldi


26.03.2021 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Gıda Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı ve Gıda Sanayi Meclis Başkanı Necdet Buzbaş başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla sektörün gündemindeki konuları görüşmek üzere video konferans yoluyla bir araya geldi. ​
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, yaptığı açılış konuşmasında; pandemi döneminde tüm sektörlerle ilgili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak özverili bir şekilde çalışmalara devam edildiğinin altını çizerek, sorunlar yaşayan gıda sanayisi sektörünün her sorununun yakından takip ettiklerini belirtti. 

Toplantıya misafir olarak katılım sağlayan TOBB Uyum Arabuluculuk & Uyuşmazlık Genel Müdürü Dr. Onur Yüksel Türkiye’de iş dünyasına hakim ve teknoloji tabanlı ulusal ve uluslararası arabuluculuk ve uyuşmazlık çözüm merkezi hizmetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Toplantıda Gıda Sanayi Meclis Danışmanı Dr. İsmail Mert tarafından gıda sektörü ile ilgili konuları kapsayan Ekonomi Reform Paketinin içeriği olan makro-ekonomik ve yapısal politikalar hakkında sunum gerçekleştirildi ve bu konu hakkında meclis üyelerinin katılımı ile görüş alışverişi yapıldı.

Toplantıda Meclis Başkanı Necdet Buzbaş; 1 yıl önce başlayan Covid 19 salgınının sadece sağlık krizi değil aynı zamanda ekonomik ve toplumsal bir kriz olduğunu, salgına karşı alınan tedbirlerin beraberinde gelen ekonomik sorunların insanları en az sağlıkları kadar etkilediğini söyledi. Buzbaş konuşmasında; Ticaret Bakanlığı’nca yayınlanan “Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Gıda Perakendeciliği hakkında yasa tasarısı ve yeşil mutabakat gibi makro düzeyde çalışılabilecek konulara değindi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA