TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Tarım Meclisi toplandı


03.02.2021 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Tarım Meclisi, Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı ve Meclis Başkanı M.Ülkü Karakuş başkanlığında, video konferans üzerinden gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı yaptığı açılış konuşmasında, pandemi dönemine ek olarak gıda sektöründe mevsimsel etkiler ve girdi maliyetlerindeki artışların, fiyatlardaki artışlarda etkili olduğunu ve sebze, meyve, yağ ve bakliyat gibi ürünlere büyük oranda zamlar yapıldığını ifade etti. Sektörün buna bağlı yaşadığı gıda fiyatı artışlarının geldiği noktaların üye sektörlerle konuşulup çözüm önerileri alınacağından emin olduğunu dile getirerek, tüm üyelere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Toplantı gündem kapsamında, son zamanlarda gıda fiyat artışlarının önlenmesine yönelik çözüm önerileri ve alınacak tedbirleri sektörler bazında konuşmak üzere Meclis Başkanı M.Ülkü Karakuş sözü Meclis Üyelerine verdi. Meclis Üyelerinden gelen çözüm önerileri ve tedbirlerin not alınarak ilgili mercilere iletilmesine karar verildi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA