TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Tamer Kıran, Digikamp Dijital Dönüşüm Yarışması tanıtım toplantısına katıldı


30.12.2020 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen Digikamp Dijital Dönüşüm Yarışması tanıtım toplantısına katıldı.​

Toplantıda konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yarın nereye gideceklerine ilişkin planları hayata geçirirken değerlerini, geleneklerini ve nereden geldiklerini akıllarından çıkarmadıklarını söyledi.

 

Pekcan, bilgi çağına ve bilgi toplumu olarak nitelendirilen döneme geçişle birlikte dünyada hem özel sektör iş süreçlerinin hem de kamu hizmetlerinin şeklinin dijitalleştiğini, bu hızı ancak iş yapış şekillerinde ve iş süreçlerinde dijital dönüşüm yaratarak yakalayabileceklerinin farkında olduklarını söyledi.

 

Türkiye olarak, araştırma-geliştirme faaliyetleriyle, inovasyonla, teknoloji odaklı yaklaşımlarla, yerli ve milli katma değerin artırılmasıyla hedeflere ulaşılacağını aktaran Pekcan, bu yarışmanın sadece dereceye girenlerin ödüllendirildiği bir yarışma olmanın çok ötesinde kurgulandığını anlattı.

 

Pekcan, "Digikamp Dijital Dönüşüm Yarışması, Bakanlığımız ile yarışmaya katılacak tüm girişimcilerin el ele vererek dijital dönüşümde yeni yaklaşımları irdeleyecekleri ve fark yaratacak projeleri açığa çıkarmak üzere çalışacakları bir iş birliği çalışmasıdır. Dijital dönüşümün hızlandırılması için bu tarz nitelikli yarışmalara, bu tarz özel program ve projelere ihtiyaç var." diye konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA