TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclisi yılı değerlendirdi


21.12.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclisi, Meclis Başkanı Erdal Sükan başkanlığında, sektör temsilcilerinin katılımıyla sektörün 2020 yılı değerlendirmesini yapmak ve güncel konuları ele almak üzere video konferans yoluyla bir araya geldi. ​

Meclis Başkanı Erdal Sükan konuşmasında;  TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın katılımıyla 28 Kasım tarihinde bir toplantı düzenlendiğini ve burada sektörün sorun ve çözüm önerilerinin ilk elden iletildiğini dile getirdi.

 

Toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İklim Değişikliği ve Uyum Dairesi Başkanlığından Tuba Seyyah tarafından PMR projesi kapsamında İklim Kanunu ve ETS konularında yapılan çalışmalar ve gelişmelerin son durumu hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

 

İkinci gündem maddesinde hurda kâğıt ithalatındaki kota konusu Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğünden Tuğçe Terzi’nin de katılımlarıyla istişare edildi.

 

Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin sektöre etkilerinin de değerlendirildiği toplantıda, Meclis Üyeleri konuyla ilgili istişarelerde bulundu.

 

Toplantının son kısmında, sektörün genel değerlendirmesi yapılarak 2021 yılı beklentileri ele alındı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA