TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

E-ticarete E-kılavuz Eğitim Serisi devam ediyor


18.11.2020 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde düzenlenen E-ticarete E-kılavuz Eğitim Programının ikinci haftası E-ticaret Lojistiği paneliyle ve AmCham işbirliğiyle gerçekleştirildi.​
Programın açılışı TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ahmet Saygın Baban ve AmCham Yönetim Kurulu Üyesi UPS Türkiye Genel Müdürü Burak Kılıç tarafından yapıldı.

E-ihracat menzilimizi artırabilmek ve e-ticaret potansiyelini geliştirmek üzere organize edilen eğitimde Yusuf Özdoğan, Bora Önalan ve Kazım Utangan gibi değerli eğitmenler yer aldı. 

Yusuf Özdoğan, tedarik zinciri ve lojistik konusu ile deniz, hava ve kara kargo modellerini anlattı. GTİP kodlarına göre vergi ve harçların oranlarından bahsederek ürünlerin stok seviyelerinin nasıl takip edilmesi gerektiği hakkında önerilerde bulundu.

Bora Önalan, Amerika’ya yapılması planlanan mikro ihracat için Amazon platformundaki satış yöntemlerinin üzerinde durdu. Pazaryerlerinde öne çıkmaya yarayacak iyileştirmelerin altını çizdi. 

Kazım Utangan ise kargo taşımacılığındaki limitleri ve uygun paketlemenin metotlarını aktardı. Türkiye’den yabancı ülkelere gönderilen mikro ihracat gönderilerinde Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi (ETGB) için ticari faturanın nasıl düzenleneceğini aktardı. 

Eğitimin üçüncü haftası e-ticaret ekosistemi konusu ile devam edecek.  Eğitmenler e-ticaret sitesi kurarak diğer platformlarla sağlanacak entegrasyonu ve dijital pazarlama yoluyla siteye trafik çekme yollarını aktaracak. Eğitimlerin %70’ine devam eden katılımcılara ise sertifika verilecek.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA