TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Gübre Takip Sistemi değerlendirildi


13.11.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Tarım Meclis Başkanı Ülkü Karakuş başkanlığında; TOBB GS1 Türkiye Vakfı Genel Müdürü Elif Bilgehan Müftüoğlu, Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı A.Saygın Baban, Türkiye Sektör Meclisleri Müdürü Ahmet Altıntuğlu, Gübre Üreticileri İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği Başkanı Metin Güneş, Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Pakalın ve Mecliste yer alan gübre üreticilerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. ​

Toplantıda, piyasaya arz edilen gübrelerin paketleme aşamasından son kullanıcıya kadar takibinin sağlanmasına yönelik olarak, gübre üretim ve tüketiminin kayıt altına alınabilmesi amacıyla kurulan Gübre Takip Sistemi istişare edildi.

 

Gübre Takip Sisteminin amacı, takibi ve barkod sistemi konusunda bilgiler verildi. İki boyutlu olan barkod sisteminde yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri dile getirilirken,  TOBB ve GS1 nezdinde maliyeti düşürebilecek planların oluşturulması konuları tartışıldı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA