TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

E-ticarete E-kılavuz Eğitim Programı başladı


12.11.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde webinar üzerinden düzenlenen E-ticarete E-kılavuz Eğitimi katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.​

Kobilere ve girişimcilere yönelik tasarlanan ve beş hafta sürmesi planlanan eğitim serisinin ilkinde ‘Sınır Ötesi E-ticaret’ konusu ele alındı. Programın açılış konuşmasını TOBB Türkiye E-ticaret Meclis Başkanı ve Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar yaptı.

 

E-ticareti yeni ve sürekli bir satış kanalına çevirebilmek ve e-ihracattaki potansiyeli ortaya koyabilmek üzere organize edilen eğitimde Esma Özer, Ferhan Yıldızlı ve Emrecan Sarıkuzu gibi değerli eğitmenler yer aldı.

 

Esma Özer, e- ihracatta ürüne nasıl pazar bulunacağını ve küresel e-ihracattaki aktörleri anlattı. Lojistik ve gümrük süreçlerinin sınır ötesi e-ticarette nasıl işlediğinden bahsetti.

 

Ferhan Yıldızlı, e-ihracatta hukuki mevzuatları ve bu çerçevede vergi süreçlerini açıkladı. E-ihracata yeni başlayanlar için ETSY’de satış yapma prosedürleri ve e-vatandaşlık almak için gerekenler hakkında bilgi verdi.

 

Emrecan Sarıkuzu ise Türk Kobilerin Avrupa’da pazaryeri üzerinden nasıl e-ihracat yapabileceklerini ve FBA depolama sisteminin çerçevesiyle uygulama şeklini detaylarıyla ele aldı.

 

E-ticarete E-kılavuz Eğitim programı dört hafta daha devam edecek. Eğitimlerin %70’ine devam eden katılımcılara ise sertifika verilecek.

 

Eğitimin ikinci haftasında e-ticarette lojistik konusu ele alınacak. Eğitmenler uluslararası kargo ve gümrük süreçleri ile farklı dağıtım kanalları hakkında bilgilendirmede bulunacak.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA