TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Madencilik Meclisi güncel konuları masaya yatırdı


12.11.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Madencilik Meclisinin genişletilmiş toplantısı, Meclis Başkanı Halil İbrahim Kırşan’ın başkanlığında kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin üst düzey katılımıyla, sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere elektronik ortamda gerçekleştirildi. ​

-UMREK ve YERMAM çalışmaları değerlendirildi

 

Türkiye Madencilik Meclis Başkanı Halil İbrahim Kırşan gerçekleştirdiği açılış konuşmasında toplantıya davet edilen yeni dönem UMREK üyelerine tebriklerini ileterek, bir önceki dönem UMREK üyelerine de katkılarından dolayı teşekkürlerini etti. TOBB’u temsilen kendisinin de aralarında bulunduğu UMREK’te yeni dönemde de başarılı çalışmalara imza atmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

Toplantıya davet edilen UMREK üyelerinden Prof. Dr. Atiye Tuğrul, Akan Gülmez, Recep Bildik, Veli Doğan, Kadem Ekşi ve Cem Yüceer meclis üyelerine kendilerini tanıtarak UMREK hakkında değerlendirmelerde bulundular.

 

UMREK Başkan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Atiye Tuğrul ise "UMREK (Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu) ile İlgili Gelişmeler" konulu sunumu ile UMREK işleyişi ve çalışmalarına dair meclis üyelerine detaylı bilgi aktardı. Tuğrul sunumunda UMREK’in kurulduğu 2012-2020 yılları arasında gerçekleştirdiği çalışmalara, kuruluş amacına, UMREK Kodunun Kapsamına ve İlkelerine, UMREK VE YERMAM yapısına, CRISCO ile ilişkilere değindi.

YERMAM Başkanı Sayın Halit Semih Demircan gerçekleştirdiği detaylı sunumla YERMAM ve işleyişi hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Sayın Demircan sunumda YERMAM’ın kuruluş ve amacı, yapısı, işleyişi ve Planlar çalışmalar hakkında detaylara yer verdi.

 

TOBB Türkiye Madencilik Meclisi Danışmanı Sayın Nevzat Kavaklı bir önceki toplantıda gündeme getirilen “Orman İzin Süreçleri ve İzin Bedellerine İlişkin Sorunlar ve Yurtdışı Uygulamaları” konusunda detaylı bir çalışma yaparak hazırladığı sunumu meclis üyeleri ile paylaştı.

 

Sunumların ardından meclis üyelerine ve diğer katılımcılara söz verilerek, konulara ilişkin değerlendirmeleri alındı.

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA