TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Perakendecilik Meclisi toplandı


30.09.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Perakendecilik Meclisi Toplantısı, Meclisten Sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın katılımı ile Meclis Başkanı Alp Önder Özpamukçu başkanlığında, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adem Başar’ın katkıları, özel sektör, sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin büyük ilgisi ve katılımı ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. ​

Meclis Üyeleri toplantıda, Yönetmeliğin gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek döviz yasağı ile ilgili TL’ye dönüş için Tebliğ ile verilen 2 yıllık sürenin Ekim 2020 ‘de dolması nedeniyle, süre sonundaki uygulama boşluğunun giderilmesinin önemine dikkat çekti.

 

Pandemi süresince Kısa Çalışma Ödeneğine devam edilmesi, yaklaşan kredi taksitlerinin geri ödenmesinde esneklik yapılması, Nisan - Haziran aylarının SGK’larının Ekim - Aralık ayları arasında ödeneceği, bu ödemelerde de erteleme yapılması konularıyla ilgili talepler ile MYK belgeli personel teşviki ile ilgili taslak mevzuat çalışması ele alındı.

 

Üyeler tarafından, KVKK kapsamında kişisel verilerin yurt dışına aktarımı ve bulut bilişim uygulamalarındaki riskler, sorunun giderilmesine yönelik çözüm alternatifleri dile getirilerek konunun önemine dikkat çekildi. Ayrıca sektörün öncelikli 5 sorun ve çözüm önerisi değerlendirilerek, nihai haline getirilmesi kararlaştırıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA