TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Gıda Sanayi ve İçecek Sanayi Meclisleri toplandı


30.09.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Gıda Sanayi Meclisi ve İçecek Sanayi Meclisi; TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Günay ile Özer Matlı’nın katılımı ve Gıda Sanayi Meclis Başkanı Necdet Buzbaş ve İçecek Sanayi Meclis Başkanı Feyhan Yaşar başkanlığında, İçecek Sanayi Meclis Danışmanı Prof. Dr. Nevzat Artık moderatörlüğünde, sektör temsilcilerinin katılımıyla sektörün genel değerlendirmesini yapmak üzere video konferans yoluyla bir araya geldi. ​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay yaptığı açılış konuşmasında, pandemi sürecinde sektörün durumuyla ilgili değerlendirmeler yaparak, önceki yıllara göre pandemi sürecinde sektör toplantı sayılarının arttığını ve toplantı sayılarının artmasından duydukları memnuniyeti ifade etti.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı ise yaptığı açılış konuşmasında, gıda ve içecek sektörlerinin sorunlarıyla ilgili değerlendirmeler yaparak, sektör meclislerinden gelen Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklara iletilen taleplerin yerine getirildiğini ve bu konuda memnuniyet duyduklarını ifade etti.

 

Toplantıda İçecek Sanayi Meclis Danışmanı Prof. Dr. Nevzat Artık tarafından “5996 Sayılı Kanun’da yapılması önerilen değişiklikler” isimli sunum gerçekleştirilerek, Kanun maddeleri hakkında sektör temsilcileri tarafından görüş ve öneriler bildirildi.

 

Toplantıda nişasta bazlı şeker kotası hakkındaki temel sorunların değerlendirilmesi yapılarak sektörde yaşanan güncel konular istişare edildi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Günay ve Özer Matlı’nın kapanış konuşmalarıyla toplantı sona erdi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA