Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Memiş KÜTÜKCÜ - Üye

Sn. Memiş Kütükcü 01 Mayıs 1957’da Konya’da doğdu. Gümüşhane Öğretmen Lisesini bitirdikten sonra Konya Dev. Müh. Mim. Akademisi Makine Mühendislik Bölümü’nü bitiren Kütükçü daha sonra Yüksek Lisansı’nı da Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı.

 

İş hayatına TÜMOSAN AŞ’de ERNA Hava ve Isı Cihazları şefi olarak başlayan Kütükçü daha sonra aynı firmada Satınalma Müdürü olarak görev yaptı. Araç üstü vinç imalatı yapan bir firmada 4 yıl İşletme Müdürlüğü yaptıktan sonra 1993 yılında Hidrokon Ltd. Şti’nin ve Merkez Hidrolik Ltd. Şti’nin Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

 

20042009 yılları arası Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karatay İlçesinin Belediye Meclisinde Meclis Üyesi olarak görev yapan Sn. Kütükçü 2009 yılı itibarıyla Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

 

2009 yılından bu yana Konya Sanayi Odasının Meclis Üyesi olan Sn. Kütükçü 05 Mayıs 2013 itibarıyla Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir. 12.06.2013 tarihinden bu yana Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir. 2013-2016 yıllarında OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeliği yapan KÜTÜKCÜ Ağustos 2016 itibarıyla OSBÜK Başkanlığına seçilmiştir.

 

Memiş Kütükcü evli ve 3 çocuk babasıdır.





Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA