Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Faik Yavuz - Sayman Üye

1953 yılında Ankara Şereflikoçhisar Büyük Damlacık köyünde doğan Faik YAVUZ, İlkokulu Büyük Damlacık köyünde, Orta okulu Şereflikoçhisar da, lise öğrenimini Ankara Cumhuriyet Lisesinde ve Yüksek öğrenimini de Gazi Eğitim Fakültesi Matematik bölümünde tamamlamıştır. Evli olan YAVUZ, Yüksek öğrenim yıllarında baba mesleği olan canlı hayvan ve et ticareti ne başlamış, halen bu alanda faaliyet göstermektedir

 

1981-1985 yılları arasında Ankara Ticaret Borsası Meclis ve Yönetim Kurulu üyeliği yapan YAVUZ, 1995 yılında Ankara Ticaret Borsası Meclis üyeliğine, 1997’ de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine seçilmiştir. 1999 yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine başlayan YAVUZ, 2000 yılı Mayıs ayında TOBB Yönetim Kurulu üyesi, 2002 yılı Mayıs ayında da Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine seçilmiş olup 2013 yılına kadar bu görevi sürdürmüştür. 2013 Ağustos ayından bu yana TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı halen devam etmektedir.

 

Faik YAVUZ’ un devam eden ATB Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği dışında TOBB tarafından görevli olduğu Kredi Garanti Fonu Yönetim Kurulu Başkanlığı, ICC Başkan Yardımcılığı, TEPAV Yönetim Kurulu Üyeliği,TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Üyeliği de sürdürmekte olduğu görevler arasında sayılabilir.

 
Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA