TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

STK’lar ‘terör gündemiyle’ CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti


21.10.2011 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Kamu-Sen, Memur-Sen, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) başkanlarının da bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.​ ​

 

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

CHP Genel Merkezi’ndeki ziyaret sonrası açıklamada bulunan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin her bölgesinden örgütlü toplumun bütün kesimlerini temsil eden sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin ziyarette yer aldığını belirtti.

74 milyon Türk halkının birbirine en fazla ihtiyaç duyduğu günlerin yaşandığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, ''artan terör olayları neticesinde şehit olan polis ve askerlerimiz ile hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın acısını toplum olarak derinden hissediyoruz. Terörü nefretle kınıyoruz'' diye konuştu.

Şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk halkına başsağlığı, gazilere de acil şifalar dileyen Hisarcıklıoğlu, herkesi derinden üzen son saldırıların toplumumuzdaki hassasiyeti arttırdığını anlattı. Bu hassasiyetin 74 milyonun ortak geleceğinin en önemli meselesi olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, ''bu duyarlılığı dikkate alarak neler yapabileceğimiz konusunda kendi içimizde istişarelerde bulunuyoruz. İstişarelerimizin sonucunda geldiğimiz noktayı paylaşmak amacıyla bu değerlendirme sürecine, Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve siyasi partilerimizin genel başkanlarını da dahil etmeye karar verdik. Bunun için sayın Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ettik. İstişarelerimiz devam edecek. Bu süreci tamamladıktan sonra gerekli ayrıntılı açıklamayı yapacağız. Huzurlu ve güçlü bir Türkiye için gün birlikte hareket etme günü diyoruz. Sayın Başbakanımızla yaptığımız görüşmeden, Kemal beyle yaptığımız görüşmeden olumlu izlenimle ayrılıyoruz'' şeklinde konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA