TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Samsun’da toplandı


24.03.2012 / TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Harun Karacan, genç girişimcilerin Samsun’daki buluşmasında yaptığı konuşmada, “Türkiye geleceğini sizler şekillendireceksiniz” diyerek güven aşıladı​

Samsun’da gençlerin katılacağı Anayasa Platformu toplantısı öncesinde bir araya gelen TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun yemeğine TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Harun Karacan da iştirak etti.

Türkiye genelinde genç girişimci sayısını 10 bin 500’e çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayan Karacan, Dünya Global Girişimcilik Kongresi’nde Türkiye’nin bu hafta dolayısıyla düzenlediği etkinliklerle birincilik aldığını hatırlattı. Karacan, “Bu başarı sizlerin ve tüm girişimcilerin eseri” ifadesini kullandı

Karacan konuşmada, yeni anayasa konusuna da değindi ve ‘Türkiye konuşuyor’ parolasıyla yola çıktıklarını ve birçok ilde toplantılar yaptıklarını hatırlatarak, yeni anayasanın oluşumunda gençlerin rolünü çok önemsediklerini anlattı. Harun Karacan, “Sizlerin katkıları çok önemli. Burada onlarca ilden gelen genç arkadaşlarımız var.Bu yapılan Türkiye’nin ideallerine ortak olmaktır” diye konuştu.

-Bireyi esas alan, evrensel nitelikte bir anayasa

Her il, her yaş ve her meslek grubundan görüşlerin yeni anayasanın oluşturulmasında esas teşkil edeceğinden bahseden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Harun Karacan, yeni anayasanın bireyi esas alan, temel hak ve özgürlüklerin rahatça kullanılabildiği, evrensel standartlarda bir nitelik taşımasından yana olduklarını dile getirdi. Karacan, “Sizlerin de bizim gibi aynı heyecanı duyduğunuzu görmek bize cesaret veriyor” dedi.

TOBB Genç Girişimciler Samsun İl Başkanı Kerem Tüfekçi de yaptığı konuşmada toplantıya katılan bütün genç girişimcilere ve TOBB Yönetimine teşekkür ederken, “Güzel şeylerin başladığı bir şehirde, yeni anayasa gibi yine güzel bir mücadele için bir arada olmak mutluluk verici” diye konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA