TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye İklimlendirme Meclisi İstanbul’da toplandı


20.09.2019 / İstanbulSektörün farklı konu başlıklarının değerlendirildiği Türkiye İklimlendirme Meclisi yılın üçüncü toplantısını TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk’ün katılım ile gerçekleştirdi. ​

Sektörün üst düzey temsilcilerinin yer aldığı toplantının ana gündemi “Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Klima ve Otomatik Kontrol Tesisatı Teknik Şartnamesi” oldu. Sektörün geniş katılımıyla hazırlanan ve yine sektör tarafından kabul gören Şartnamenin önemine değinen Meclis üyeleri konuyla ilgili yol haritasını belirledi.

 

Sanayi 4.0’ın bir ürünü olan ve iş yapma kolaylığı, enerji verimliliği, tedarik sürecinde verimlilik gibi sektörün gelişimine önemli katılı sağlayacak BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) sisteminin ülkemizde kurulması amacıyla sürdürülen çalışmalar ve sağlanabilecek finansman kaynakları hakkında bilgi alan Türkiye İklimlendirme Meclisi üyeleri, sektörün gelişimi yönünde önemli adımlar olan EHİS Laboratuvarı kurulumu, Ulusal Yeterlilik Hazırlıkları ve Düşük GWP Soğutucu Akışkanlarına ilişkin görüş alışverişinde bulundu. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA