TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Doğal Gaz Meclisi Başkanlığına Akbal yeniden seçildi


19.09.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Doğal Gaz Meclisi Başkanlığına Ege Gaz A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akbal, Meclis Başkan Yardımcılığına ise Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan seçildi. Güven tazeleyen Meclis Başkanı yeni dönemde daha iyi çalışmalar ile bir arada olmaktan memnuniyet duyacaklarını aktardı.​

TOBB Türkiye Doğal Gaz Meclisi katılan yeni üyeler ile birlikte yeni dönem çalışmalarına TOBB Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk’un da katıldığı toplantı ile başladı.

 

Toplantıda, BOTAŞ’ın 2019 yaz dönemi çalışmaları ve kış dönemi hazırlıkları hakkında bilgi veren BOTAŞ İletim Müdürü Murat Koçak,  2019 yılı doğal gaz iletim sistemi genel görünümü, 2019 yaz dönemi bakım onarım çalışmaları ve yurtdışı operatörler ile bağlantı süreçlerini anlattı.

 

-Doğal Gaz organize toptan satış piyasası 1 yılı geride bıraktı

 

EPİAŞ Spot Doğal Gaz Piyasası Müdürü Mustafa Güzel, doğal gaz organize toptan satış piyasasının bir yıllık çalışmaları ve sisteme alınacak yeni ürünlere ilişkin yaptığı sunumda, piyasa hacmi, STP işlem hacmi-tüketim ilişkisi, dengesizlik miktarları, vadeli ve türev ürünler ile kontratlara değindi.

 

-Fosil yakıtlar içerisinde yıldızı parlayan yakıt doğal gaz  

 

Dünya enerji piyasası ve doğal gazın konumunu ekonomik, uluslararası ilişkiler ve teknolojik gelişmeler ışığında aktaran ve geniş bir perspektif ortaya koyan Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Barış Sanlı, fosil yakıtlar içerisinde yıldızı parlayan enerji kaynağının doğal gaz olduğunu ifade etti. 

 

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA