TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Cam ve Cam Ürünleri Sanayi Meclisi İstanbul’da toplandı


01.07.2019 / İstanbulTOBB Türkiye Cam ve Cam Ürünleri Sanayi Meclisi Toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu ve Meclis Başkanı Gizep Sayın Başkanlığında, TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.​

Toplantıda, son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle sektörün zorluklar yaşadığına değinen üyeler, sektörel bazda yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek ilgili Bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunmanın gerekliliğini anlattılar.

 

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, teknik eleman sıkıntısına dikkat çekerek, mesleki eğitim sorunlarının giderilebilmesi hedefiyle MEB ile TOBB arasında yapılan protokol kapsamındaki çalışmaları vurguladı.

 

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu, 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB İkiz Kulelerde 7 Bakan, 10 Bakan Yardımcısı, kamunun ilgili bürokratları ve 61 Sektör Meclisinin katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

Meclis Başkanı Gizep Sayın ise, zor bir ekonomik dönemden geçildiğini, yüksek enflasyon, kamu açığı gibi olumsuz koşulların istihdamı da etkilediğini belirterek alınacak tedbirlerle ülkemizin bu süreci atlatacağına olan inancını dile getirdi.

 

Meclis Başkanı Sayın Meclisin öncelikli sorun ve çözüm önerilerini üyelerle paylaşarak, sorunların güncellenmesi hususunda üyelerin katkılarını istedi.

 

Ayrıca toplantıda Meclis üyeleri, mesleki eğitim sıkıntılarının yanı sıra, yabancı işçi çalıştırılması ve diğer sektörleri de yakından ilgilendiren TSE ücretlerinin yüksekliğinin oluşturduğu sıkıntıları dile getirdi.

 

Diğer bir gündem maddesi olan ‘’Sıfır Atık’’ konusunda ise Bakanlıklardan destek alınarak mevzuatın anlatılması ve bahse konuyla ilgili Bakanların da onayladığı bir programın hazırlanması gerektiği ortak kanı olarak vurgulandı. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA