TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Tarsus TSO 140 yaşında


28.06.2019 / Tarsus MersinTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Kıvanç ve Cihat Lokmanoğlu ile birlikte; Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nın 140’ıncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. Ülken TOBB adına burada bir konuşma yaparken, Kıvanç ve Lokmanoğlu’da Tarsus ekonomisine değer katanlara ödül verdi.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken burada yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin en köklü odalarından biri burası. Bu da Tarsus’ta ticaret ve sanayi kültürünün ne kadar köklü olduğunu gösteriyor. Tarsus Ticaret ve Sanayi Odamız üyelerinin, tüccar ve sanayicisinin sorunlarını çözmek için müthiş çalışıyor. Bütün sorunlarınızı Ankara’ya ulaştırıyor, takip ediyor. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi olarak bunun en yakın şahidi benim” ifadesini kullandı.

 

Tarsus’un binlerce yıldır tarihin, kültürün, tarımın ve ticaretin merkezi olduğunu ifade eden Ülken, “Tarsus ekonomik olarak o kadar önemli ki, Anadolu’da elektrik üretiminin ilk yapıldığı yer Tarsus. 1902’de ilk elektrik üretimi burada yapılıyor. Bugün de aynı önemini koruyor” dedi.

 

Hakan Ülken şöyle konuştu:  “Tarsus’un geleceği parlak. Bugün Tarsus Ticaret ve Sanayi Odamızın 140. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Odamız Akredite oda. Yani 5 yıldızlı. Avrupa’nın en büyük odaları üyesine hangi kalite ve standartta hizmet veriyorsa Tarsus Ticaret Sanayi Odamız da aynı kalitede hizmet veriyor. Ben bu anlayışlarından dolayı başta Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Ruhi Koçak’ı, Meclis Başkanımız Eyüphan Eyüboğlu’nu, tüm yönetim ve meclisi yürekten kutluyor, hepsine teşekkür ediyorum. Geçmiş dönemde Odamıza hizmet eden başkanlarımıza, üyelerimize teşekkür ediyorum. Odamızın daha nice yıllar tüccar ve sanayicimize, şehrimize hizmet etmesini diliyorum. Sayın Başkan burada çok akıllı bir işi de yapmış. Odamızın kuruluş yıldönümünde ödül töreni ile sigortacılık panelini bir araya getirmiş. Sigortacılık sektörünün en önemli temsilcileri bugün aramızda. Ben bu değerli etkinliği organize etme fikri ve bu süreçteki çalışmalarından dolayı, Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Üyemiz, Tarsus TSO Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Osman İnandıoğlu kardeşimi tebrik ve teşekkür etmek istiyorum.”

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA