TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ömer Zeydan, ATTSO 2019 Genel Kurulu’na katıldı


25.04.2019 / Tiran / ArnavutlukTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan, Tiran’da yapılan Arnavutluk Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası (ATTSO) 2019 Genel Kurul toplantısına katıldı.​

Zeydan, Genel Kurulda yaptığı konuşmada, TOBB'un gelecek dönem Arnavutluk faaliyetlerine ilişkin bilgi paylaşımında bulundu ve Türkiye-Arnavutluk ekonomik ve ticari ilişkilerinin potansiyeline dair değerlendirmeler yaptı.


ATTSO Başkanı Seyhan Pencablıgil, ticaret odası olarak 60 üye ile ülkede önemli bir kuruluş haline gelmeyi başardıklarını söyledi.

 

Arnavutluk ekonomisine sağladıkları katkıdan duydukları memnuniyeti dile getiren Pencablıgil, görevlerinin Türkiye ve Arnavutluk gibi iki dost ve kardeş ülke arasındaki ticari ve endüstriyel ilişkilerin daha ileri götürülmesi olduğunu kaydetti.

 

Arnavutluk Girişimcilerin Korunmasından Sorumlu Devlet Bakanı Eduard Shalsi, burada yaptığı konuşmada, Arnavut-Türk dostluğunun uzun yıllara dayandığını söyledi. "Türkiye Arnavutluk'un stratejik ortağıdır" diyen Shalsi, "Arnavut iş dünyasının parçası olduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Arnavutluk'a yatırım yaptınız ve güvendiniz. Arnavut ekonomisinde rolünüz var" dedi.

 

Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük de Arnavutluk Yatırım ve Kalkınma Ajansının (AIDA) kayıtlarına göre ülkedeki Türk firmalarının sayısının, 109'u imalatçı olmak üzere 433'e ulaştığını aktardı.


-TemaslarÖmer Zeydan, Tiran'da Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük'ü makamında ziyaret ederek, Türkiye-Arnavutluk ekonomik ve ticari ilişkilerine dair bilgi aldı.

 

Daha sonra Ömer Zeydan, Türkiye Tiran Ticaret Müşaviri Halis Kaya ve Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odalar Birliği (UCCIAL) Başkanı Ines Mucostepa ile de görüşme gerçekleştirdi. Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA