TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

İnşaat sektöründeki güncel sorunlar mercek altına alındı


18.04.2019 / AnkaraTOBB İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu başkanlığında, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş ve Meclis üyeleri ile sektörün güncel konularını ele almak üzere Ankara’da bir araya geldi.​

Toplantıda, son dönemlerde piyasalardaki istikrarsızlıktan kaynaklı durağanlaşan konut satışlarını tekrar hareketlendirecek politikalar görüşülerek, içeride daralan inşaat müteahhitlik ve inşaat malzeme sanayisinin yurtdışına çıkartılarak iç piyasanın rahatlatılması ve Türkiye’nin döviz gelirlerinin arttırılmasına yönelik kamu ile ortak çalışmaların hızlandırılması konusuna dikkat çekildi.

 

Ayrıca, kendi imar lejantlarını hazırlamamış bölgelerde yaşanan sorular ele alındı. Toplantıda sektörün gündemde olan önemli ve öncelikli sorunları ile çözüm önerileri de konuşuldu.

 

TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş meclis gündemine alınan konuların TOBB tarafından ilgili mercilere aktarıldığı ve konunun takibine devam edildiği aktarıldı.

 

Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu, sektörün sorunları konusunda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA