TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclisi, sektörün ilk çeyreğini değerlendirdi


17.04.2019 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclis toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil ve Meclis Başkanı Erdal Sükan Başkanlığında, özel sektör temsilcilerinin katılımıyla TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda toplandı.​

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin Yeşil 25 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası hakkında bilgilendirme yaparak, İstihdam Seferberliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  

Toplantının ilk gündem maddesinde Meclis Üyeleri Kirletici Salım ve Taşıma Kaydı Yönetmeliği ile ilgili istişarelerde bulundu. Meclis Başkanı Erdal Sükan konuyla ilgili Meclis görüşünün üyelerden gelen katkılarla Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu tarafından konsolide edilerek iletildiğini belirtti. İletilen görüş üzerinden fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Toplantıda daha sonra, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi konusunda yaşanan gelişmeler paylaşıldı. Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu konuyla ilgili katıldığı toplantılarda yapılanları ve toplantı çıktılarını sundu.

 

Toplantının üçüncü bölümünde Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve GİZ personeline vermiş olduğu “Selüloz ve Kâğıt Üretim Prosesleri” konulu eğitim hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi. Zaimoğlu, eğitim sürecini ve eğitimde yaptığı sunumları Meclis üyeleriyle paylaştı.

 

Son gündem maddesinde,Selüloz ve Kâğıt Sanayii Vakfı tarafından hazırlanan 2018 yılına ait Türkiye Kâğıt-Karton Üretim Sektörünün "Yıllık Rapor "u hakkında bilgiler aktaran Meclis Başkanı Erdal Sükan, raporun yayımlandığını ve şu zamana kadar rapora büyük bir talep olduğunu katılımcılarla paylaştı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA