TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB MEYBEM emlak sektöründe belgelendirme sınavlarına başladı


15.03.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kurulan TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri, “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” ile mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilen “Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” ve “Emlak Danışmanı Seviye 4” mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme hizmetine başladı.​

Mart 2019 itibariyle, Ankara Ticaret Odası, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Kuşadası Ticaret Odası, Polatlı Ticaret Odası ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde 300’den fazla adaya mesleki yeterlilik sınavı uygulandı.

 

Yazılı ve uygulamalı sınavdan başarılı olan emlakçılar, “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacak.

 

- Belgesi Olmayanlar Emlakçılık Yapamayacak

 

Emlakçılık ve gayrimenkul sektörünün kurallarını yeniden belirleyen “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” kapsamında 5 Aralık 2019 tarihinden itibaren mesleki yeterlilik belgesi olmayan kişiler, pazarlama ve satış faaliyeti yapamayacak.

 

Ayrıca Ticaret İl Müdürlüklerinden yetki belgesi almayanlar, ruhsat alamayacak ve gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteremeyecek. Bu kapsamda, 5 Aralık 2019 tarihine kadar bu sektörde faaliyet gösteren tüm işletmelerin yetki belgesi alması ve emlakçılık yapan kişilerin mesleki yeterlilik belgesi alması gerekiyor.

 

- Mesleki Yeterlilik Sınav Başvuruları Tüm Hızıyla Devam Ediyor


“Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5” ve “Emlak Danışmanı Seviye 4” mesleki yeterlilik sınavlarına başvuru internet üzerinden (https://meybem.voc-tester.com/basvuru) yapılabileceği gibi, Oda ve Borsalar üzerinden şahsen de yapılabilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için; +90 312 218 26 20 – 21 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA