TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Eğitim Meclisi, Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası’nı değerlendirdi


05.03.2019 / AnkaraTürkiye Eğitim Meclisi toplantısı, Meclis Başkanı Dr. Yusuf Ekinci başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler’de özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinin ve MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Öğretim Programları Daire Başkanı Hasan Erdem’in katılımıyla gerçekleştirildi.​

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Öğretim Programları Daire Başkanı Hasan Erdem, okulların ve kursların kapasitelerinin geliştirilebilmesi amacıyla özel sektör ile işbirliğine önem verdiklerini belirterek tüm özel öğretim kurumlarının program ihtiyacını karşıladıklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığında en çok program geliştiren ve çizelge onayı veren birim olduklarını ifade eden Erdem, yaygın eğitim programları, rehabilitasyon kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, iş makinası kursları da dahil olmak üzere tüm kurumlarca hazırlanan haftalık ders çizelgeleri ve farklı programların onayını verdikleri bilgisini üyelerle paylaştı.

 

Meclis Başkanı Dr. Yusuf Ekinci de 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla TOBB’da gerçekleştirilen Türkiye Sektörel Ekonomi Şurasında, Meclis tarafından hazırlanan beş sorun-çözüm önerisini meclis üyeleriyle paylaşarak sunulan sorunların çözümünün takipçisi olduğunun bilgisini verdi.

 

Wise Akademi kurucu Vildan Güleç ise “Çocuğun Eğitiminde Ebeveyn Tutumlarından Kaynaklanan Sorunlar ve Çözüm Yolları” konulu bir sunum gerçekleştirerek,  yaptıkları programın içselleştirilmesine önem verdiklerini, ebeveynlerin doğru yönlendirilebilmesi amacıyla ebeveynlik konuşmaları platformu oluşturdukları bilgisini verdi.

 

Ayrıca Meclis Üyelerinden Nurullah Dal, Ocak ayında gerçekleştirilen Türkiye Özel Okullar Derneği Eğitim ve Etik konulu 18.Geleneksel Eğitim Sempozyumu hakkında kısa bir açıklamada bulunarak, meclis üyelerine bilgi verdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA