TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Cengiz Delibaş, Denizli’de İstihdam Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı


04.03.2019 / DenizliTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş, Denizli Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası tarafından düzenlenen İstihdam Seferberliği Bilgilendirme Toplantısı’na katılarak, İstihdam Seferberliği ile ilgili destek ve teşvikleri anlatarak katılımcıların sorularını yanıtladı.​
İstihdam Seferberliği paketinde önemli teşviklerin olduğunu söyleyen Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile başlayan ‘İstihdam Seferberliği 2019’ kapsamında tertip ettiğimiz toplantımıza gösterilen yoğun ilgiden memnunuz. Yeni açıklanan pakette, işverenlerimiz için önemli teşvikler var. Bu teşvikler ile üretimde ve ihracatta ön sıralarda yer alan Denizli’nin istihdam konusunda da en üst sıralarda yer alacağına inanıyorum. Açıklanan istihdam paketinin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş’a teşekkür eden Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci açıklamasında, “Devlet yatırımcıyı teşvik etmeli; yatırımcı devlet tarafından finansman ve istihdam yönünden desteklendiğini bilirse istihdam yaratır. Açıklanan bu istihdam paketi ile birlikte Denizli’de istihdamın artacağını düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Denizli’nin istihdam yaratabilecek kapasitesi olduğunu belirten Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili de değerlendirmesinde, “Hükümetin çıkardığı istihdam paketlerinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz ve işverenler açısından da daha iyi anlaşılması için bu toplantıyı düzenledik. Denizli teşviklerle birlikte istihdamı arttıracak kapasiteye sahip bir il. Yeni açıklanan İstihdam Seferberliği’nin sloganı ‘Burası Türkiye, Burada İş Var’ biz de diyoruz ki ‘Burası Denizli, Burada İş Var’. İstihdam Seferberliği kapsamında sunulan teşviklerin işverenlerimiz tarafından değerlendireceğini umut ediyorum” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA