TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

IPARD proje hazırlama eğitimleri başladı


07.02.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan Protokol kapsamında IPARD proje hazırlama eğitimlerine başlandı.​

Eğitimin açılış konuşmasını TOBB Başkan Danışmanı Yiğit Ateş ile Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Eğitim Sorumlusu Mahmut Göktaş yaptı. Eğitimin açılışına ayrıca Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan Proje Hizmetleri Genel Koordinatörü Şerife Kontoğlu ve Proje Yönetimi Koordinatörü Mecit Ender Kaya katıldı.

 

4-8 Şubat tarihleri arasında devam edecek olan eğitimlere,  IPARD desteklerinden faydalanabilen 42 ildeki 77 Ticaret Borsası ile Ticaret Borsası bulunmayan illerdeki 8 Ticaret Odasının personelleri katılıyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun uzmanları tarafından IPARD Programı, Desteklenen Sektörler, Online Başvuru Sistemi, Başvuru Paketi Hazırlama, İş Planı, Teknik Projeler, Ödeme Talep Paketi ve IPARD hakkındaki çeşitli konularda eğitimler veriliyor.

 

Eğitimlerin ardından TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) tarafından yapılacak sınav ile başarılı olan kişiler mesleki yeterlilik kapsamında belgelerini alabilecekler.  Bu sayede yatırımcılar, projelerini ilgili ticaret borsalarının ve odalarının vereceği hizmet ile ücretsiz hazırlatabilme imkanı bulacaklar.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA