TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Faik Yavuz, Dünya Gümrük Günü Etkinliği’ne katıldı


28.01.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Ticaret Bakanlığı fuaye alanında gerçekleştirilen Dünya Gümrük Günü Etkinliği ve Sertifika Dağıtım Töreni’ne katıldı. ​

Törende konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, gümrüklerde tam dijitalleşmeye, modernleşmeye, şeffaflaşmaya gitme hedefinde olduklarını dile getirerek, "Biz bu dijitalleşmeyi ve şeffaflaşmayı sağladığımız zaman gümrükler Türkiye'nin en saygın ve prestijli kurumu haline gelecek. Bu gururu sizinle beraber paylaşacağız" değerlendirmelerinde bulundu. 

 

Ticaret Bakanlığı olarak Türkiye'nin "ticaretin en kolay ve en güvenli yapıldığı ülke" olması için çalıştıklarını dile getiren Pekcan, "Ticareti kolaylaştırmak için çalışırken ülkemizin güvenliğini de ihmal etmiyoruz. Kaçakçılıkla mücadelede yaptığımız yatırımlar ve personelimizin özverili çalışmaları sonucunda 2018 yılında toplam 3 milyar 34 milyon lira değerinde kaçakçılık olayını önledik. 46 ton 341 kilogram uyuşturucu yakalandı. Bu noktada sizlere gelecek vizyonumuz ve hedeflerimizden bahsetmek istiyorum. Bu rakam bir önceki sene 26 bin ton, ondan önceki sene 3 bin ton. Yapılan yatırımların atılan adımların, personelin çalışmaları sonucunda ortaya çıktı" diye konuştu. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA