TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Salih Zeki Murzioğlu, Erasmus programlarının tanıtım toplantısına katıldı


25.12.2018 / AnkaraTOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu, TOBB İkiz Kulelerde düzenlenen Erasmus+ Programlarının ve Hibe Olanaklarının TOBB Üyesi Odalara Tanıtılması Toplantısı’na katıldı. Murzioğlu burada yaptığı konuşmada, 2001 yılından beri, Avrupa Birliği’nden sağlanan maddi destekle, oda ve borsalara, şirketlere ve genel anlamda kamuoyunu bilgilendirmeye dönük çok sayıda proje yürüttüklerini ifade etti. ​

Şu anda da toplam 22 milyon Avro tutarında üç ayrı proje yürüttükleri bilgisini veren Murzioğlu, “Aynı şekilde, Birlik Başkanımızın Başkan Yardımcısı olduğu Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği – EUROCHAMBRES ile birlikte Avrupa Birliği üyesi ülkelerle de bilgi ve deneyim paylaşımı esas olmak üzere, çok sayıda proje yürüttük ve halen de yürütüyoruz. Oda ve Borsalarımıza dönük kapasite inşa sürecinde, özellikle Proje hazırlama ve uygulama kapasitesinin yerel düzeyde inşasına öncelik verdik.  Artık oda ve borsalarımızın önemli bir bölümü proje hazırlayıp uygulama kapasitesine sahip olmuştur” dedi.

 

Türkiye’nin Avrupa Birliği tarafından sağlanan fonları kullanma performansının giderek geliştiğini belirten Salih Zeki Murzioğlu şöyle konuştu: “Erasmus+” konusu, sanırım Türkiye’nin AB fonlarından yararlanma açısından en başarılı olduğu alanların başında gelmektedir. Bakanlığımızı ve değerli çalışanlarını kutluyorum. Bununla birlikte, “Erasmus+” kapsamında Oda ve borsa camiası olarak bilgilenmeye ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Bu toplantının da bu alandaki bilgi eksikliğinin giderilmesine katkı sağlayacağını umuyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA