TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kız Kardeşim Zirvesi Ankara’da yapıldı


21.12.2018 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) liderliğinde, Habitat Derneği, Coca-Cola Türkiye ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen Kız Kardeşim Projesi kapsamında Kız Kardeşim Zirvesi Ankara’da yapıldı.​

Zirveye, TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, Coca Cola Türkiye Kurumsal Sürdürülebilirlik Müdürü Tülin Kara Özger, İstanbul Teknik Üniversitesi Akademisyeni Prof. Dr. Gülname Turan, TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ozan Acar katıldı.

 

Kadınların, ekonomik hayata katılımı konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlendirilmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almalarının sağlanması amacıyla başlatılan proje doğrultusunda 2018 yılı içerisinde 30 ilde 9.000 kadına ulaşıldı. Finans, bilişim, iletişim ve girişimcilik başlıkları altında eğitim programları düzenlendi. Ayrıca, İstanbul, Şanlıurfa, Gaziantep, Mersin ve İzmir’de yaşayan toplam 500 mülteci kadın da eğitimden faydalandı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA