TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Madencilik Meclisi’nden Mustafa Elitaş’a ziyaret


18.12.2018 / AnkaraTOBB Türkiye Madencilik Meclisi Üyeleri, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş’ı makamında ziyaret etti.​

Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ve Gerekçesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan heyet, Elitaş’a sektör olarak teklife ilişkin görüşlerini iletti.

 

Kanun teklifinde bulunan bazı maddelerin madencilik sektörüne birçok açıdan ek yükümlülük getireceğinin altını çizen sektör temsilcileri, hali hazırda devam eden madencilik çalışmalarının birçoğunun da sonlanma tehlikesi ile karşı karşıya kalacağını belirtti.

 

Sektörün büyük bir çoğunluğunu oluşturan küçük işletmelerin getirilen maddi yükümlülükler sonrasında faaliyetlerine devam edemez hale geleceği bildirildi. Madenciliğin uzun dönemli yatırımlar gerektirdiğini ve bu yüzden ruhsat güvenliğinin en önemli faktör olduğunu belirten temsilciler, tasarı ile ruhsat güvenliğinin tehlikeye girebileceğini sözlerine ekledi. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA