TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Otomotiv Ticaret Meclisi toplandı


06.12.2018 / AnkaraTOBB Türkiye Otomotiv Ticaret Meclis Toplantısı, Yüksel Mermer başkanlığında, Türkiye Noterler Birliği yetkilileri ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirildi.​

Toplantıda, sektörün noter işlemleri ile ilgili karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. Yetkililer, Meclis tarafından hem yazılı hem de sözlü olarak iletilen görüş ve önerilerin özenle dikkate alındığını, gerçekleştirilebilecek çalışmalar üzerinde görüşmelerin başladığını belirtti.

 

Toplantının ikinci bölümünde, ömrünü tamamlamış Araçların bertarafı konusu Bakanlık temsilcisi ile birlikte istişare edilerek, güncel bilgiler paylaşıldı. Toplantıda ayrıca, hurda matrahlarının düzenlenmesi, ‘İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Yönetmeliği’ kapsamında, sertifikası olmayan kişilerin Noterlerde işlem yapamamaları konusunda Bakanlık nezdinde yeniden çalışma yapılması, istihdam kayıplarını engellemek amacıyla Otomotiv Şirketlerine 2019-2020 yıllarının tamamını kapsayan özel istihdam teşviği oluşturulması önerisi görüşüldü.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA