TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Otomotiv Ticaret Meclisi toplandı


22.10.2018 / İstanbulTürkiye Otomotiv Ticaret Meclis Toplantısı, Yüksel Mermer başkanlığında, Türkiye Noterler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Gülüzar Irmak ve beraberindeki yetkililerin geniş katılımı ile gerçekleştirildi.​

Toplantıda, sektörün noter işlemleri ile ilgili karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. Irmak, toplantıya katılımlarından duydukları memnuniyeti ileterek, ilerleyen süreçlerde de Meclis ile iletişimde kalarak koordineli çalışmalar yürütmeyi arzu ettiklerini ifade etti.

 

Toplantının ikinci bölümünde, araç kiralama sektörünün yaşamakta olduğu sıkıntılar görüşüldü. Ticari araç kiralamadaki engeller, araç kiralama şirketlerinden kiralanarak, iade yükümlülüğü doğmasına rağmen iade edilmeyen, hukuki dayanaktan yoksun olarak kullanılmaya devam edilen ve/veya suça konu edilen araçlar ve başta kamu bankaları olmak üzere, bankacılık sektörünün araç kiralama sektörüne destek vermesi konusunda gerekli girişimlerin yapılması konuları değerlendirildi.

 

Toplantı, önümüzdeki dönemde Meclisin Kamu kurum ve kuruluşları ile iletişimde bulunacağı konuların ve çalışma yol haritasının belirlenerek karar bağlanmasıyla sona erdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA