TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ali Kopuz, İİT Uluslararası Staj Programı sertifika törenine katıldı


12.10.2018 / İstanbulTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Uluslararası Staj Programı Tanıtım ve Sertifika Töreni’ne katıldı.​
İİT'ye üye ülkelerin vatandaşı olan gençlere yönelik, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Ensar Vakfı paydaşlığında yürütülen, İİT Uluslararası Staj Programı'nın (OIC INTERN) ilk stajyerleri sertifikalarını düzenlenen törenle aldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, stajlarını tamamlayan öğrencilere sertifikalarını takdim etti.

-İİT Uluslararası Staj Programı

TOBB, SESRIC, YTB ve Ensar Vakfı iş birliğiyle yürütülen Uluslararası Staj Programı - OIC Intern programının ilk aşaması Türkiye'de öğrenim gören uluslararası öğrenciler ile başladı.

Kurum ve stajyer başvurularını 16 Kasım 2017'de yapılan lansmanda başlatan OIC Intern Uluslararası Staj Ofisi'ne 115 ülkeden 4 bin genç başvuru yaptı. OIC Intern Uluslararası Staj Ofisi, Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Arapça online ve yüz yüze mülakatların ardından 300 öğrenciyi aktif ve profesyonel öğrenme süreci ile tanıştırdı. Böylelikle 300 genç alanında uzman kişilerle, profesyonel iş hayatına ilk adımlarını atmış oldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA