TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kars´ta Ticari İşlemlere Taşınır Rehini Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi


10.10.2018 / KarsKars Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Kars Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Ticari İşlemlerde Taşınır Rehini Sistemi Tanıtımı yapıldı.​

Toplantıya Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mücahit Arvas, Kars İl Ticaret Müdürü Adem Beyribey, daire amirleri, STK temsilcileri ile ticari işletme sahipleri katıldı.

 

Toplantıda açılış konuşması yapan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu “Malumunuz olduğu üzere finansmana erişim konusu üyelerimiz için çok ciddi bir sorundur. Bu soruna bir nebze çözüm bulmak amacıyla Cumhurbaşkanlığının 100 günlük eylem planında da yer alan “Taşınır Rehini” nin yaygınlaştırılması çalışmalarına bugün ilimizde start veriliyor. Hepinizin bildiği üzere ilimiz tarım ve hayvancılık sektöründe Türkiye’de önemli bir yere sahiptir. Ancak; bu mevcut potansiyel maalesef günümüze kadar, finansmana erişim noktasında üyelerimize yeterince fayda sağlayamıyordu. Artık geliştirilen bu sistemle çiftçilerimiz ve hayvancılık sektöründe faaliyet yürüten üyelerimiz mahsullerini, hayvanlarını veya taşınabilir varlıklarını rehin göstererek finansmana erişim imkanlarını artırabileceklerdir.” dedi.

 

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mücahit Arvas da ‘Taşınır Rehni’ sistemi hakkında teknik ayrıntıları hakkında bilgi vererek sunum yaptı.

 

Tanıtım toplantısı daha sonra Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mücahit Arvas başkanlığında Vakıflar Bankası Kars Şube Müdürü Özgür Göktaş, İş Bankası Kars Şube Müdürü Aslan Murat Aygün ve Bülsa Enerji Limited Şirketi Müdürü Bülent Kılıçoğlu’nun paneli ile son buldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA