TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi, mesleki eğitim ile ilgili yapılabilecekleri görüştü


03.07.2018 / AnkaraTOBB Toprak Sanayi Ürünleri Meclisi, Meclis Başkanı Kadir Başoğlu ve TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş başkanlığında; özel sektör, ilgili sivil toplum kuruluşları ve derneklerin temsilcilerinin katılımlarıyla TOBB’da toplandı.​

Toplantıda, Meclis Sorumlusu Mert Kuleoğlu, TOBB tarafından tercümesi yapılacak standartlar konusunda bilgi verdi. Kuleoğlu, çevirisi yapılacak olan standartların onayının alındığını ve bundan sonraki süreçte tercüme yapacak kurum veya kişilerin belirlenerek sürecin devam edeceğini bildirdi. Kuleoğlu, ayrıca TSE’nin ilgili konuda bir yardımda bulunmayacağını dolayısıyla çeviri yapılacak yere Meclisin yönlendirmesi ve tavsiyeleriyle karar verileceğini ekledi.

 

Meclis Başkanı Kadir Başoğlu da yeni yayımlanan “Deprem Yönetmeliği”nin önemi ve sektöre getirecekleri konusunda açıklamalarda bulundu.

 

Mesleki eğitim konusunda ise TOBB MEYBEM Genel Müdürü Ahmet Saygın Baban detaylı bir sunum yaptı. Saygın Baban, mesleki eğitim ile ilgili olarak MEYBEM’in gerçekleştirdiği faaliyetler konusunda bilgiler verdiği sunumunun ardından Meclis üyeleri, mesleki eğitim konusunda MEYBEM ile hayata geçirilebilecek projeler konusunda MEYBEM Genel Müdürü ile müzakerelerde bulundular.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA