TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclis toplandı


22.06.2018 / İstanbulTOBB Türkiye Kâğıt ve Kâğıt Ürünleri Sanayi Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Erdal Sükan Başkanlığında, özel sektör ve kamu kurumlarının temsilcilerinin de katılımlarıyla TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda toplandı.​

Toplantıda, Meclis Başkan Yardımcılığı için yapılan seçimde, Lila Kâğıt San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü oybirliğiyle Türkiye Kağıt ve Kağıt Ürünleri Sanayi Meclis Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

 

Meclis Başkanı Erdal Sükan, Meclis Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Orhan Öğücü’ye başarı dileklerini iletti.

 

Daha sonra Meclis Danışmanı Sedef Zaimoğlu, Meclisi temsilen katıldığı toplantılar, çalıştaylar ve etkinlikler hakkında bir bilgilendirme sunumu yaptı.

 

Meclis üyeleri, ABD’den ithal edilen Kraft-liner kâğıt ithalatına konulan vergilerle ilgili görüş alışverişinde bulunarak bundan sonraki süreçte izlenecek yol haritası ve piyasa durumuyla ilgili değerlendirmelerini aktardı.

 

Toplantının sonunda 2017 yılı sektör değerlendirmesiyle ilgili Meclis Başkanı Erdal Sükan, sektörün 2017 yılına ait ithalat, ihracat ve büyüme verilerini sektör temsilcileriyle paylaştı. Katılımcılar Meclis Başkanı’nın verdiği rakamlar üzerinde fikirlerini belirterek 2018 yılının ikinci yarısıyla ilgili tahmin ve değerlendirmelerde bulundu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA