TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB MEYBEM ve Eskişehir Sanayi Odası işbirliğinde bilgilendirme toplantısı


01.06.2018 / EskişehirTOBB MEYBEM ve Eskişehir Sanayi Odası işbirliğinde Eskişehir’de faaliyet gösteren Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) temsilcilerine yönelik mesleki eğitim ve mesleki yeterlilik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.​

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Meclis Başkanı Süha Özbay’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, mesleki eğitim, iş sağlığı ve güvenliği ve mesleki yeterlilik konuları değerlendirildi.


Toplantının açılışında konuşan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, mesleki eğitim ve yetişmiş ara elaman sıkıntısının çözümüne ilişkin çalışmalarını hızlandırdıklarını belirterek, “En önemli gündem maddelerimizin başında mesleki eğitim ve mesleki yeterlilik geliyor. Artık zaman kaybedecek durumda değiliz. Bu problemi, Eskişehir’de hep birlikte çözeceğiz. Amacımız tüm tarafların bir arada yer aldığı bir ekosistem oluşturmak. Bu ilk toplantıdan sonra ikincisini daha geniş katılımlı yapacağız.” diye konuştu.  Kesikbaş, TOBB MEYBEM işbirliğinde Eskişehir’de önemli çalışmalar yürütüldüğünü aktararak, önümüzdeki günlerde Oda bazında yürütülecek projelerle süreci hızlandıracaklarını bildirdi.

 

Meclis Başkanı Süha Özbay ise, mesleki yeterlilik ve iş güvenliği kadar, iş ahlakı ve kurum kültürünün de önemli olduğunun altını çizerek, “Yürütülecek projelerle bu alanda da çalışmalar gerçekleştirilecek. Eğitim ve belgelendirme hizmeti sürerken, bir yandan kurum kültürünün de yerleşmesi için çalışmalar yürütmeyi hedefliyoruz.” dedi. 

 

Açılış konuşmalarının ardından, TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri tarafından TOBB MEYBEM sınav ve belgelendirme hizmetleri ve Eskişehir’de yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aktarıldı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA